Jäsen Jäsenyhdistys Puhelin Sähköposti
Puheenjohtaja Jaakko Leskinen
varaedustaja: ei ole
Vanhusneuvosto, vanhusten suoja 040-5277499 jaakko.leskinen@meili.fi
Urheiluseurat

Hannu Parviainen
varaedustaja: Viljo Pentikäinen

Nilsiän UA 050-3724712 hannu.parviainen@yara.com
Nuorisoseurat Sakari Pentikäinen
varaedustaja: Tiia Huusko
Halunaseura ry 0500-488424 sakari.pentikainen@hotmail.com
Kulttuurijärjestöt Eija Sirkka
varaedustaja: Matti Töyräs
Nilsiän senioritanssijat 040-8412069 estersirkka@gmail.com
Vanhusneuvosto

Kirsti Taattola
varaedustaja: Ritva Asikainen

Nilsiän Vanhusneuvosto 050-3286428 kirsti.taattola@gmail.com
Vammaisneuvosto Sirkka Kekäläinen
varaedustaja: Vammaisneuvosto valitsee varajäsenen
Nilsiän Vammaisneuvosto 045-8884255 paavo.kekalainen@suomi24.fi
Kyläyhdistykset

Matti Ahonen
varaedustaja: Matti Korhonen

Pajulahden kylät ry, Nilsiän sydänyhdistys 040-8468900 matti.ahonen@outlook.com
Muut Helena Liukkunen
varaedustaja: Merja Korhonen
Koillis-Savon oppaat ry 040-5289319 h.liukkunen@suomi24.fi
Asiantuntijajäsen Sari Summanen
varaedustaja: Turo Lyytinen
Kuopion kansalaisopisto 044-7482350 sari.summanen@kuopio.fi
Yrittäjäjärjestön edustaja Jukka Savolainen
varaedustaja: Nilsiän Yrittäjien valitsema varajäsen ilmoitettaan myöhemmin.
Nilsiän Yrittäjät 044-5454248 jukka.savolainen@syvari.com
Nilsiän
nuorison edustaja
Nilsiän Nuorisofoorumi nimeää
varaedustaja: Nilsiän Nuorisofoorumi nimeää varaedustajan
Nilsiän Nuorisofoorumi 000-1234567 etunimi.sukunimi@sähköposti.fi

 

Mikäli sinulla on ideoita ja aloitteita yms. Nilsiän alueen kehittämiseksi, ota yhteyttä puheenjohtajaan tai sihteeriin. Kotisivujen kehittämisessä ole yhteydessä sihteeriin Kirsti Taattolaan, hallituksen jäseneen Sari Summaseen tai sähköpostilla nilsian.pitaja(at)gmail.com

Kehitetään Nilsiää yhdessä!

Powered by Aava 3